Mandag morgen ble de fire deltakerne til delfinale 2 av musikkfestivalen Melodi Grand Prix presentert hos NRK. En av dem som skal være med er Maria Solheim fra Nesbygda.

– Dette er en låt jeg har fått lov til å tolke og oversette til Nord-Norsk. Det er en låt om å være litt sånn lost på vidda, føles det som. Som jeg egentlig føler jeg har vært en periode. Så jeg har tatt den veldig innunder huden og inn i hjertet mitt, sa hun om låten under pressekonferansen mandag morgen.

Solheim vant i fjor Spellemannsprisen for beste barneplate. Dette er hennes første deltakelse i MGP.

Startskuddet for den tradisjonsrike musikkonkurransen gikk forrige lørdag. Fra første delfinale gikk Blåsemafian videre.

I år er det 26 artister som deltar, hvor seks allerede er sikret en plass i finalen. På grunn av koronapandemien går showene uten publikum.

Svelviksposten kommer tilbake med mer.