Kneskjælven 2016 ble en hard utgave

Artikkelen er over 4 år gammel

Det var 128 som stilte til start og det var 118 som kom i mål, men alle som deltok fikk godkjent løpet til adelskalenderen.

DEL

Resultatlisten for kneskjælven i 2016. Det var 21 poster i en løype på drøyt 16 kilometer i luftlinje, med start i Stomperuddalen i nord, og målgang på Berger skole i sør.

Klasse: H16

1. Sindre Lysaker Norbom BOS Elite 2:43:30, 2. Aslak Heimdal Konnerud IL 2:49:31, 3. Christian Hartz Melling 2:50:24 4. Sivert Ekroll Berger IL 2:51:09, 5. Steffen Vedal BOS Elite 3:17:22 6. Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 3:18:18 7. Nicolai Harvik BOS Elite 3:21:15, 8. Mikkel Berglund Ringerike OL 3:24:38, 9. Sivert Liang 3:36:47.

Klasse: D16

1. Maria Hartz Melling 3:01:16, Oda Scheele Nydalens SK 3:01:16, 3. Isabelle Galleberg 3:43:18, 4. Martine Jægtvik Konnerud IL 4:09:30, 4. Anniken Ranvik Konnerud IL 4:09:30, 6. Thea Land Konnerud IL 4:21:11, 7. Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 4:21:13.

Klasse: H17-34

1. Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 2:43:02, 2. Glenn Borgen Team Raske Gutter 2:43:18, 3. Martin Østberg Aron Skiklubb 2:43:32, 4. Espen Kristiansen Sport1 Storgata 2:43:56, 5. Lars Erik Halvorsen BOS 2:45:04, 6. Even Myhre Team Lassen 2:50:52, 7. Christian Bøhmer BOS 2:51:04, 8. Lars Andreas Vik Team Lassen 2:51:06, 9. Tommy Borgen 2:54:53, 10. Ole Johan Morken Sport1 Storgata 2:55:19, 11. Martin Mogensen Berger IL 3:05:33, 12. Martin Morken Berger IL 3:05:43, 13. Joar Gjerdahl BOS Elite 3:17:10, 14. Ole Jørgen Bogen Arenth BOS Elite 3:17:22, 15. Martin Haug 3:21:40, 16. Eivind-Andre Næss-Solberg Team Tømmeråsen 3:36:45, 17. Magnus Larsen Skippertak Athletics 3:39:38, 18. Frank Tore Larsen Skippertak Athletics 3:40:36, 19. Anders Johnsen SIF 3:46:02, 20. Edvin Heier Skippertak Athletics 3:46:09, 21. Sivert Johnsen 4:07:35, 22. Sindre Eia Holtung OL Trollo 4:07:37, 23. Jens Stenberg Berg Svelvik IF 4:17:02, 24. Lasse Syvertsen Team Lassen 6:07:39, 25. Martin Solli 6:50:30, Brutt, Simen Lier Jensen Team Jensen.

Klasse: D17-34

1. Ingunn Egeberg Vári NTNUI 2:55:19, 2. Ingunn Alexandra Austad Langberg Skippertak Athletics 3:40:35, 3. Maj Helene Pedersen Myhre Team Lassen 3:56:53, 4. Ragnhild Stenberg Berg Nofima 4:17:02, 5. Gina Løkås 4:21:19, 5. Sofie Lier Tverberg 4:21:19, 7. Kristine Kjærstad Team Lassen 6:07:30. DSQ Marie Grepperud 3:19:54, Silje Maurtveten Team Blazer 4:34:52, Maren Lier Jensen 4:34:52, Brutt Sana Chayboun Holm.

Klasse: H35-49

1. Lars Petter Stormo Team Oslo Sportslager 2:43:08, 2. Per Øyvind Stene Nydalens SK 2:43:10, 3. Frode Nebell BOS 2:43:23, 4. Vegard Fluge Samuelsen Team Halaas 2:43:26, 5. Ole Kristian Haraldsrud Structure Wines 2:43:29, 5. Torbjørn Blom-Hagen Team Halaas 2:43:29, 7. Charles Halaas Team Halaas–Aibel 2:45:08, 8. Hans Marius Nelson BOS 2:51:06, 9. David Ekroll Berger IL 2:51:11, 10. Egil Furua BOS 2:54:04, 11. Sondre Vedal Svelvik SK 2:54:05, 12. Jarle Mogensen Berger IL 2:54:51, 13. Rune Scheele Nydalens SK 2:58:54, 14. Stig Melling Ringerike o-lag 2:59:15, 15. Gjermund Berget Galleberg 3:01:32, 16. Otto Galleberg Sande Sportsklubb 3:10:46, 17. Lars Borgen Sande Sportsklubb 3:13:56, 18. Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 3:19:12, 19. Lars Berglund Ringerike OL 3:24:38, 20. Thomas Tollefsen 3:25:12, 21. Thomas Bingen Svelvik IF 3:36:45, 22. Anders Liang 3:36:48, 23. Aage Kristoffer Østern Arsenal FC 3:36:57, 24. Petter Guttormsen Stavanger Triathlon Klubb 3:37:03, 25. Johan Galleberg ABB BIL 3:43:21, 26. Terje Wessel Pettersen BOS 3:44:04, 27. Cristobal Molina Nortek Gasellene 3:44:07, 27. Robert Sipina Tråkk å Råkk 3:44:07, 29. Jan Cato Agard Berger IL 3:55:44, Are Svendsen Drammens Ballklubb 6:53:16, DSQ Svein Grepperud Håvard Wessel Pettersen, Bjørn Wessel BOS 3:54:03

Klasse: D35-49

1. Renate Berget Galleberg 3:01:32, 2. Kristin Bruserud OL Trollo 3:14:03, 3. Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 3:19:10, 4. Britta Fismen Fossum IF 3:23:45 5. Monica Berglund Ringerike OL 3:24:39, 6. Maria Gjerdrem Team Pippi 5:52:39 7. Siri Sando Team Pippi 5:52:51, 8. Line Syvertsen 6:07:37, Brutt Elizabeth Strømsheim.

Klasse: H50

1. Erik Saugerud Konnerud IL 2:59:18, 2. Egil Andreassen BOS 3:13:51, 3. Jan Morten Andersen IF Sturla 3:20:03, 4. Svein Olav Vik Team Lassen 3:20:31, 5. Johnny Årnes Svelvik IF 3:24:56, 6. Bent Haflan OL Tønsberg og Omegn 3:28:42, 7. Anton Bø 3:37:10 8. Erik Brun-Pedersen Berger IL 3:44:53, 9. Knut Pettersen BOS 3:46:52, 10. Sven Myhre Team Lassen 3:56:54, 11. Tor Engløk Svelvik IF 3:59:06, 12. Knut Arild Renstrøm 4:33:38, 13. Odd Erik Berg Lier Skiløberforening 4:33:45, 14. Erling Friedmann 4:45:48, 15. Kjetil Christensen Høvik IF 5:56:58, 16. Jan Trygve Jensen 6:13:03, 17. Håkon Rørvik 6:13:11, 18. Bent Roar Larsen 6:53:20, DSQ Runar Henricks 3:54:10.

Klasse: D50

1. Ingun Jahren Horvli Konnerud IL 3:20:26, 2. Annemarie Ranvik Konnerud IL 4:48:58, 3. Tove Heimdal Konnerud IL 4:49:03, 4. Kristin Lier Jensen 5:51:17, 5. Kjersti Engløk Svelvik IF 5:52:56, 6. Mette-Anita Halaas 6:24:59, 7. Anne Peggy Halaas Team Halaas 6:25:14.

Klasse: H60

1. Bjørn Grinde OSI 2:54:21, 2. Widar Trømborg Sande Sportsklubb 3:04:14, 3. Knut Kristiansen Sport1 Storgata 3:13:54, 4. Tom Harald Grepperud Rambøll BIL 4:05:04, 5. Rolf Christensen BOS 4:33:36, 6. Knut Erik Østengen Thales BIL 4:33:43, 7. Roar Haldorsen Svelvik Marathon Society 6:47:40.

Adelskalender

På adelskalenderen beholder Terje Wessel Pettersen toppen. Man får 500 p. for å vinne. Årets poeng er ikke medregnet, men i teten blir rekkefølgen uendret.

1. 15420 p. Terje W. Pettersen deltatt 32 ganger.

2. 15187 p. Thor Bjørnstad 34 ganger.

3. 14434 p. Stig Melling 31 ganger.

4. 13509 p. Kjell Halvorsen 33 ganger.

5. 12610 p. Charles Halaas 23 ganger.

LES OGSÅ: Fotballen på Berger

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken